Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Uruchamiamy zbiórkę pieniężną na pomoc Ukrainie

  Brak opisu obrazka
  Z uwagi na liczne zapytania Mieszkańców gminy oraz osób z zagranicy o możliwość wpłat pieniężnych na pomoc uchodźcom z Ukrainy, uruchamiamy zbiórkę. ✔️ Wpłat można dokonywać na konto Gminy Popielów: BIC CODE/CODE SWIFT: POLU PLPR PL 81 8895 0006 2002 0005 1044 0262 Bank Spółdzielczy Dobrzeń Wielki Bardzo ważne! W tytule przelewu należy wpisać: DAROWIZNA DLA UCHODŹCÓW Serdecznie dziękujemy za udzieloną dotychczas pomoc.
  Data publikacji: 15-03-2022 15:45
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gminie Popielów

  Zakończenie roku szkolnego to szczególny dzień dla uczniów i nauczycieli. Po 10 miesiącach nauki i pracy nadchodzi czas zasłużonego wypoczynku i relaksu. 24 czerwca we wszystkich szkołach na terenie Gminy Popielów odbyły się uroczyste apele kończące oraz podsumowujące mijający rok szkolny wraz z wręczeniem świadectw, dyplomów, nagród oraz Stypendiów Wójta Gminy dla najlepszych uczniów. Akademie szkolne swoją obecnością zaszczyciła Pani Wójt Sybilla Stelmach, dziękując nauczycielom za ich pracę,  gratulując uczniom osiągniętych wyników oraz życząc wszystkim  udanego wypoczynku.                                                                                                    Życzymy wszystkim udanych i słonecznych wakacji! Urząd Gminy w Popielowie
  Data publikacji: 27-06-2022 07:49
 • Sesja Rady Gminy w dniu 30 czerwca 2022 r.

  Herb Gminy Popielów
  Szanowni Mieszkańcy! Zawiadamiam, że w dniu 30 czerwca 2022 r. (czwartek) odbędzie zwyczajna Sesja Rady Gminy Popielów. Początek obrad o godz. 12:00 Obrady Sesji są transmitowane na stronach BIP Urzędu Gminy w Popielowie Transmisja obrad Sesji Rady Gminy Joanna Widacha-Cichoń Przewodnicząca Rady Gminy
  Data publikacji: 23-06-2022 15:28
 • Debata nad Raportem o stanie gminy za 2021 rok (II informacja)

  Herb Gminy Popielów
  Informujemy, że na dzień 30 czerwca 2022 r. o godz. 12:00 została zwołana Sesja Rady Gminy Popielów, podczas której będzie rozpatrywany raport o stanie gminy za rok 2021. Raport obejmuje realizację polityk, programów i strategii, stanu realizacji uchwał i inne informacje.
  Data publikacji: 23-06-2022 15:25
 • Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ciepła do CEEB, termin składania deklaracji najpóźniej do 30.06.2022r.

  ZŁÓŻ DEKLARACJĘ o źródłach ogrzewania budynków

www.ceeb.gov.pl

Co to jest CEEB?
Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: "kopciuchów".
Kto musi złożyć deklarację?
Deklarację muszą złożyć właściciele/zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła.
Do kiedy złożyć deklarację?
dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca,deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r.
dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r.,deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.
Jak złożyć deklarację?
Deklarację można złożyć na dwa sposoby:
1.Drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie www.zone.gunb.gov.pl Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób składania deklaracji.
2.W formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy. Druki formularzy wraz ze wzorami są dostępne na stronie: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.

e-mail: info-ceeb@gunb.gov.pl
Wzory formularzy, instrukcje, FAQ: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow
Projekt "Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB)" jest realizowany
w ramach programu „Zintegrowany system ograniczania niskiej emisji (ZONE)".
  Co ten wynikający z ustawy o termomodernizacji  obowiązek oznacza? Każde znajdujące się w lokalu, budynku, hali urządzenie grzewcze o mocy mniejszej niż 1 MW musi być zgłoszone do bazy CEEB...
  Data publikacji: 04-01-2022 12:53
 • Liga tenisa ziemnego

  Na plakacie przedstawione są skrzyżowane rakiety tenisowe na tle boiska do tenisa ziemnego. Widnieje na nim informacja o zaproszeniu na turniej tenisa ziemnego:
Zapraszamy na nową edycję Ligi Tenisa Ziemnego na Orliku. Gramy w poniedziałki, wtorki i czwartki 17:00-20:00
Co należy wiedzieć:
Zapisy prowadzimy przez wiadomość prywatną lub bezpośrednio u opiekuna.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23.06.2022r o godzinie 17:00 gdzie zostaną przekazane wszystkie informacje.
Pierwsze mecze ligi zostaną rozegrane 27.06. 2022
  Zapraszamy na nową edycję Ligi Tenisa Ziemnego na Orliku. Gramy w poniedziałki, wtorki i czwartki 17:00-20:00 Co należy wiedzieć: Zapisy prowadzimy przez wiadomość prywatną lub bezpośrednio u opiekuna. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23.06.2022r o godzinie 17:00 gdzie zostaną przekazane wszystkie informacje. Pierwsze mecze ligi zostaną rozegrane 27.06. 2022  
  Data publikacji: 22-06-2022 13:18
 • Festyn rekreacyjny - Na dobry początek LATA

  W ramach  projektu „Kuchnia ponad granicami” zapraszamy na festyn rekreacyjny Na dobry początek LATA „Wielokulturowa kuchnia pogranicza polsko-czeskiego – tu i teraz” W Ramach projektu "Kuchnia ponad granicami" zapraszamy na festyn rekreacyjny Na dobry początek lata.
"Wielokulturowa kuchnia pogranicza polsko-czeskiego - tu i teraz"
26 czerwca 2022r. 
Rozpoczęcie godz. 15.00
Kąpielisko „Przystań Wodna w Nowych Siołkowicach”
W programie między innymi:
- Warsztaty kulinarne
- Turniej siatkówki plażowej o puchar Wójta Gminy Popielów
- Dziecięce pokazowe mecze piłki nożnej
- Występy artystyczne lokalnych zespołów działających przy SCKTiR w Popielowie
- Animacje i warsztaty artystyczne dla dzieci

Przy współorganizacji z EUROPE DIRECT Opole i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki:
 - Teatr EKOSTUDIO – przedstawienie dla dzieci pt. „ZAPLASTIKOWANI”
 - Zakończenie trasy rajdu rowerowego 
 - Spotkanie nt. „Odnawialne źródła energii w moim domu”

godz. 20.00 – 24.00 koncert zespołu „JuicyPop”
Wstęp wolny
Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoważne ze zgodą na wykorzystanie wizerunku w celach promocyjnych.
  Data publikacji: 22-06-2022 12:27
 • Informacja dla mieszkańców

  Brak opisu obrazka
  Informuje się mieszkańców ulicy Lubieńskiej oraz wszystkich użytkowników tej drogi, że w dniach 27-28.06.2022r wystąpią utrudnienia i ograniczenia w ruchu na ulicy Lubieńskiej od skrzyżowania z ulicą Wolności, do przejazdu kolejowego. Utrudnienia spowodowane są prowadzonymi robotami drogowymi związanymi z przebudową przedmiotowej drogi.  Prosi się aby w tych dniach korzystać z wyznaczonych objazdów. Za utrudnienia przepraszamy.
  Data publikacji: 22-06-2022 10:26
 • Dotacje z POWEREM – wsparcie na otwarcie działalności gospodarczej dla osób poniżej 30 r.ż

  Zapraszamy na webinarium
„Dotacje z POWEREM – wsparcie na otwarcie działalności gospodarczej dla osób poniżej 30 r.ż”
27 czerwca 2022 r. , godz. 12.00
Podczas webinarium będzie można uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do 24 czerwca do 14:00) i otrzymanie potwierdzenia mailowego od organizatora. Link do platformy, na której odbędzie się wydarzenie, zostanie wysłany w osobnej wiadomości w dniu wydarzenia.
 
Webinarium moderowane będzie przez pracowników Lokalnego Punktu Informacyjnego
w Nysie. Informacje na temat wsparcia przedstawi specjalista z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
Dla kogo
Zapraszamy osoby zamieszkujące woj. opolskie do 30 roku życia zamierzające założyć działalność gospodarczą, pozostające bez pracy (osoby bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy).
Więcej informacji: 
https://rpo.opolskie.pl
  Zapraszamy na webinarium „Dotacje z POWEREM – wsparcie na otwarcie działalności gospodarczej dla osób poniżej 30 r.ż” 27 czerwca 2022 r. , godz. 12.00 Podczas webinarium będzie można uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do 24 czerwca do 14:00) i otrzymanie potwierdzenia mailowego od organizatora. Link do platformy, na której odbędzie się wydarzenie, zostanie wysłany w osobnej wiadomości w dniu wydarzenia.
  Data publikacji: 21-06-2022 14:52
 • Informacja o wyniku pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości niezbudowanej - działki nr 156/10 km. 1 obręb Stobrawa

  Data publikacji: 21-06-2022 13:11
Wersja XML