Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Obostrzenia dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej !!!

  Brak opisu obrazka
  Ważne. Od 1 kwietnia wprowadzone zostają na poziomie krajowym nowe obostrzenia dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej !!! Zasada dystansowania się - 2 metry odległości od drugiej osoby, z wyjątkiem mamy lub taty z dzieckiem, czy opiekuna osoby wymagającej pomocy. Osoby niepełnoletnie mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą Ograniczenie dostępu do parków, bulwarów, skwerów, plaż, miejsc rekreacji. Miejsca te pozostaną zamknięte  Zamknięte zostają wszystkie gabinety usługowe kosmetyczne, fryzjerskie, salony tatuażu itp. Limit osób przebywających w sklepie. Maksymalnie 3 osoby w sklepie, na każdą 1 kasę. W urzędach pocztowych limit ograniczony do 2 osób na 1 okienko. Obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu. Na czas weekendów zostaną zamknięte wszystkie sklepy budowlane. W sklepach w godzinach od 10 do 12 będą obsługiwane tylko i wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Dodatkowe wymogi w zakładach pracy: 1,5m odległości między stanowiskami pracy oraz zapewnienie środków ochrony osobistej (środki do dezynfekcji) Zamknięte zostają hotele i miejsca noclegowe z wyjątkiem miejsc do służbowego wypoczynku lub przeznaczonych na kwarantannę Obowiązkowa kwarantanna dla osób, które mieszkają w domu z osobą przebywającą w kwarantannie, lub całkowita izolacja takiej osoby. Na czas pandemii odwołujemy wszystkie zabiegi rehabilitacyjne, które nie są niezbędne ze względu na stan zdrowia Prosimy o zastosowanie się do powyższych wytycznych. 
  Data publikacji: 31-03-2020 15:30
 • Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2020

  Brak opisu obrazka
  W związku z zarządzonymi na dzień 10 maja 2020 r. wyborami na Prezydenta RP informuję, iż zgodnie z kalendarzem wyborczym do dnia 10 kwietnia 2020 r. trwa zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
  Data publikacji: 30-03-2020 16:08
 • „Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

  Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od dziś, 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!
  Data publikacji: 30-03-2020 15:29
 • Informacja o zmianie w rekrutacji do przedszkoli publicznych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych

  Brak opisu obrazka
  Wójt Gminy Popielów informuje, że w związku z ogłoszonym stanem epidemii nastąpiła zmiana w rekrutacji do przedszkoli publicznych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych w celu ograniczenia konieczności osobistego kontaktu rodziców lub opiekunów prawnych w toku postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli publicznych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Popielów.
  Data publikacji: 30-03-2020 14:49
 • „Szkoła z TVP” – nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej

  Logotyp - szkoła z Telewizją Polską
  Już dziś, 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy do oglądania!
  Data publikacji: 30-03-2020 09:25
 • Zasiłek opiekuńczy będzie można pobierać dłużej

  Brak opisu obrazka
  Co mają zrobić rodzice, którzy wykorzystali już dodatkowy zasiłek opiekuńczy, a szkoły i przedszkola nadal będą zamknięte? Mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejne dni. ZUS rozpatrzy oświadczenie po wejściu w życie nowych przepisów. Szczegóły wyjaśnia Sebastian Szczurek Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS Województwa Opolskiego
  Data publikacji: 26-03-2020 12:36
 • ‼KOMUNIKAT WOJEWODY OPOLSKIEGO‼

  Brak opisu obrazka
  Stanowczo dementuję pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje rozsyłane m.in. za pomocą wiadomości typu sms, o rzekomej dezynfekcji miast z powietrza! To klasyczny fake news, mający na celu podsycanie niepokoju społecznego. Podobne informacje pojawiły się ostatnio także w województwie śląskim i dolnośląskim. Wszelkie tego typu działania będą zgłaszane do odpowiednich służb. Jednocześnie zaznaczam, iż bieżące informacje dotyczące koronawirusa w woj. opolskim oraz podjętych przeze mnie działań, publikowane są na bieżąco na stronie internetowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce KORONAWIRUS. Stop fake news! Wojewoda Opolski Adrian Czubak
  Data publikacji: 26-03-2020 10:57
 • Informacja o zmianie w rekrutacji do przedszkoli publicznych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych

  Brak opisu obrazka
  Wójt Gminy Popielów informuje, że w związku z ogłoszonym stanem epidemii nastąpiła zmiana w rekrutacji do przedszkoli publicznych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych w celu ograniczenia konieczności osobistego kontaktu rodziców lub opiekunów prawnych w toku postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli publicznych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Popielów.
  Data publikacji: 25-03-2020 16:05
 • Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

  Brak opisu obrazka
  W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.  Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.  Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP. Szczegóły na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego
  Data publikacji: 25-03-2020 09:43
 • W walce z koronawirusem Rząd wprowadza kolejne zakazy i ograniczenia

  Od dzisiaj Rząd zaostrza zasady walki z koronawirusem, wprowadzono kolejne zakazy i ograniczenia. nie wolno korzystać z bulwarów, parków czy placów zabaw po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin) dozwolone jest wychodzenie w celu pomocy osobie potrzebującej, na przykład zawiezienie jedzenia lub leków pojawią się ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej - tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa w Mszach Św. i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet do 5 tys. zł, a w działaniach weryfikujących policji pomoże wojsko podstawą prawną wprowadzenia dzisiejszych rozwiązań jest ustawa o chorobach zakaźnych szczególny na stronie: samorzad.pap.pl Obostrzenia obowiązują od dzisiaj 25 marca do 11 kwietnia.
  Data publikacji: 25-03-2020 08:41
Wersja XML