Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Uruchamiamy zbiórkę pieniężną na pomoc Ukrainie

  Brak opisu obrazka
  Z uwagi na liczne zapytania Mieszkańców gminy oraz osób z zagranicy o możliwość wpłat pieniężnych na pomoc uchodźcom z Ukrainy, uruchamiamy zbiórkę. ✔️ Wpłat można dokonywać na konto Gminy Popielów: BIC CODE/CODE SWIFT: POLU PLPR PL 81 8895 0006 2002 0005 1044 0262 Bank Spółdzielczy Dobrzeń Wielki Bardzo ważne! W tytule przelewu należy wpisać: DAROWIZNA DLA UCHODŹCÓW Serdecznie dziękujemy za udzieloną dotychczas pomoc.
  Data publikacji: 15-03-2022 15:45
 • Komunikat nr 2/2022 Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla powiatu opolskiego do właścicieli i zarządców o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych

  Data publikacji: 13-05-2022 08:37
 • Informacja o ogłoszeniu pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej - działki nr 156/10 km. 1 obręb Stobrawa

  Wójt Gminy Popielów ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki numer 156/10 km. 1 obręb Stobrawa odbędzie się w dniu 14.06.2022 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Popielowie, przy ul. Opolskiej 13 w Sali Narad Urzędu Gminy.
  Data publikacji: 12-05-2022 15:24
 • Komunikat nr 1/2022 Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla powiatu opolskiego w Opolu do właścicieli i zarządców placów zabaw, obiektów małej architektury sportowo-rekreacyjnej.

  Data publikacji: 11-05-2022 14:00
 • Popielów TV

  Magiczna „Noc bajek” na zamku w Karłowicach! 2022
  Data publikacji: 04-04-2022 12:56
 • Konsultacje społeczne dotyczące Planu zrównoważonej mobilności miejskiej dla Aglomeracji Opolskiej

  Spotkanie dla mieszkańców gmin Popielów, Murów, Lewin Brzeski, Niemodlin odbędzie się w dniu dzisiejszym w formie zdalnej na platformie Zoom w godzinach 17:30-19:30. W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie projekt Planu mobilności wypracowany na podstawie opinii zebranych podczas wcześniejszych etapów konsultacji społecznych. Uczestnicy będą mogli też zadawać pytania i zgłaszać uwagi za pomocą czatu, będzie można omówić wątpliwości związane z wypełnianiem e-formularza, który służyć będzie do zgłaszania uwag do Planu przez kolejny miesiąc.
  Drodzy Mieszkańcy, Rozpoczynamy ostatni etap konsultacji społecznych dotyczących Planu zrównoważonej mobilności miejskiej dla Aglomeracji Opolskiej oraz powiązanej z nim oceny Prognozy oddziaływania na środowisko.
  Data publikacji: 09-05-2022 16:22
 • Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ciepła do CEEB, termin składania deklaracji najpóźniej do 30.06.2022r.

  ZŁÓŻ DEKLARACJĘ o źródłach ogrzewania budynków

www.ceeb.gov.pl

Co to jest CEEB?
Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: "kopciuchów".
Kto musi złożyć deklarację?
Deklarację muszą złożyć właściciele/zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła.
Do kiedy złożyć deklarację?
dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca,deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r.
dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r.,deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.
Jak złożyć deklarację?
Deklarację można złożyć na dwa sposoby:
1.Drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie www.zone.gunb.gov.pl Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób składania deklaracji.
2.W formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy. Druki formularzy wraz ze wzorami są dostępne na stronie: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.

e-mail: info-ceeb@gunb.gov.pl
Wzory formularzy, instrukcje, FAQ: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow
Projekt "Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB)" jest realizowany
w ramach programu „Zintegrowany system ograniczania niskiej emisji (ZONE)".
  Co ten wynikający z ustawy o termomodernizacji  obowiązek oznacza? Każde znajdujące się w lokalu, budynku, hali urządzenie grzewcze o mocy mniejszej niż 1 MW musi być zgłoszone do bazy CEEB...
  Data publikacji: 04-01-2022 12:53
 • Noc Bajek na zamku w Karłowicach

  W ramach realizacji projektu "Kultura ponad granicami" Serdecznie zapraszamy na Noc Bajek na zamku w Karłowicach.

7 maja 2022 r., godz. 17:00

w programie: 

animacje dla dzieci
wyświetlanie bajek polsko-czeskich
czytanie bajek polsko-czeskich
zwiedzanie zamku
karty pracy dla dzieci - z nagrodami

Od godziny 20:00 Bajkowy Bal dla dzieci i dorosłych.
Plakat - zaproszenie na Noc Bajek na zamku w Karłowicach. Plakat z grafiką bajkową. U góry logotypy programu Przekraczamy Granice 2014-2020 i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
W stopce plakatu herb Gminy Popielów z tekstem Tu mieszka się dobrze, herb czeskiej gminy Domasov u Sternberka partnera projektu oraz logotypy patronatów wydarzenia. Patronat honorowy Marszałek Województwo Opolskiego Andrzej Buła i Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu
  W ramach realizacji projektu "Kultura ponad granicami" Serdecznie zapraszamy na Noc Bajek na zamku w Karłowicach. 7 maja 2022 r.   godz. 17:00.
  Data publikacji: 04-05-2022 11:27
 • Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym warsztacie ekologicznym "Z ekologią za Pan brat na terenie województwa opolskiego"

  Plakat - zaproszenie na Warsztat Ekologiczny segregacja i ograniczanie ilości odpadów z plastiku - Poznaj historię Potwora Plastikowca. 20 maja 2022 roku godzina 16:00 do 17:30, Łubiański Ośrodek Kultury.
Plakat w kolorze jasno-zielonym przedstawia pojemniki do segregacji odpadów. W stopce plakatu logotypy: Unii Europejskiej, Samorzadu Województwa Opolskiego, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Stobrawskiego Zielonego Szlaku, Programu Rozwoju Obszarów Wiejksich na lata 2014-2020 oraz tytuł programu: "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" Operacja współfinansowana ze środków UE, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak serdecznie zapraszają uczniów klas szkół podstawowych I-III do udziału w bezpłatnym warsztacie ekologicznym "Z ekologią za Pan brat na terenie województwa opolskiego – segregacja i ograniczanie ilości odpadów z plastiku.
  Data publikacji: 04-05-2022 09:25
 • Informacja o ogłoszeniu i przeznaczeniu do dzierżawy części nieruchomości - działki niezabudowanej w Karłowicach

  Ogłasza się i przeznacza do dzierżawy na okres 3 lat z przeznaczeniem na ogród przydomowy w trybie bezprzetargowym na okres 3 lat nieruchomość – część  działki niezabudowanej nr 440/1 km. 2 obręb Karłowice o pow. 0,0985 ha.
  Data publikacji: 28-04-2022 10:57
Wersja XML