Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Uruchamiamy zbiórkę pieniężną na pomoc Ukrainie

  Brak opisu obrazka
  Z uwagi na liczne zapytania Mieszkańców gminy oraz osób z zagranicy o możliwość wpłat pieniężnych na pomoc uchodźcom z Ukrainy, uruchamiamy zbiórkę. ✔️ Wpłat można dokonywać na konto Gminy Popielów: BIC CODE/CODE SWIFT: POLU PLPR PL 81 8895 0006 2002 0005 1044 0262 Bank Spółdzielczy Dobrzeń Wielki Bardzo ważne! W tytule przelewu należy wpisać: DAROWIZNA DLA UCHODŹCÓW Serdecznie dziękujemy za udzieloną dotychczas pomoc.
  Data publikacji: 15-03-2022 15:45
 • Sesja Rady Gminy w dniu 30 czerwca 2022 r.

  Herb Gminy Popielów
  Szanowni Mieszkańcy! Zawiadamiam, że w dniu 30 czerwca 2022 r. (czwartek) odbędzie zwyczajna Sesja Rady Gminy Popielów. Początek obrad o godz. 12:00 Obrady Sesji są transmitowane na stronach BIP Urzędu Gminy w Popielowie Transmisja obrad Sesji Rady Gminy Joanna Widacha-Cichoń Przewodnicząca Rady Gminy
  Data publikacji: 23-06-2022 15:28
 • Debata nad Raportem o stanie gminy za 2021 rok (II informacja)

  Herb Gminy Popielów
  Informujemy, że na dzień 30 czerwca 2022 r. o godz. 12:00 została zwołana Sesja Rady Gminy Popielów, podczas której będzie rozpatrywany raport o stanie gminy za rok 2021. Raport obejmuje realizację polityk, programów i strategii, stanu realizacji uchwał i inne informacje.
  Data publikacji: 23-06-2022 15:25
 • Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ciepła do CEEB, termin składania deklaracji najpóźniej do 30.06.2022r.

  ZŁÓŻ DEKLARACJĘ o źródłach ogrzewania budynków

www.ceeb.gov.pl

Co to jest CEEB?
Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: "kopciuchów".
Kto musi złożyć deklarację?
Deklarację muszą złożyć właściciele/zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła.
Do kiedy złożyć deklarację?
dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca,deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r.
dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r.,deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.
Jak złożyć deklarację?
Deklarację można złożyć na dwa sposoby:
1.Drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie www.zone.gunb.gov.pl Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób składania deklaracji.
2.W formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy. Druki formularzy wraz ze wzorami są dostępne na stronie: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.

e-mail: info-ceeb@gunb.gov.pl
Wzory formularzy, instrukcje, FAQ: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow
Projekt "Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB)" jest realizowany
w ramach programu „Zintegrowany system ograniczania niskiej emisji (ZONE)".
  Co ten wynikający z ustawy o termomodernizacji  obowiązek oznacza? Każde znajdujące się w lokalu, budynku, hali urządzenie grzewcze o mocy mniejszej niż 1 MW musi być zgłoszone do bazy CEEB...
  Data publikacji: 04-01-2022 12:53
 • Liga tenisa ziemnego

  Na plakacie przedstawione są skrzyżowane rakiety tenisowe na tle boiska do tenisa ziemnego. Widnieje na nim informacja o zaproszeniu na turniej tenisa ziemnego:
Zapraszamy na nową edycję Ligi Tenisa Ziemnego na Orliku. Gramy w poniedziałki, wtorki i czwartki 17:00-20:00
Co należy wiedzieć:
Zapisy prowadzimy przez wiadomość prywatną lub bezpośrednio u opiekuna.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23.06.2022r o godzinie 17:00 gdzie zostaną przekazane wszystkie informacje.
Pierwsze mecze ligi zostaną rozegrane 27.06. 2022
  Zapraszamy na nową edycję Ligi Tenisa Ziemnego na Orliku. Gramy w poniedziałki, wtorki i czwartki 17:00-20:00 Co należy wiedzieć: Zapisy prowadzimy przez wiadomość prywatną lub bezpośrednio u opiekuna. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23.06.2022r o godzinie 17:00 gdzie zostaną przekazane wszystkie informacje. Pierwsze mecze ligi zostaną rozegrane 27.06. 2022  
  Data publikacji: 22-06-2022 13:18
 • Festyn rekreacyjny - Na dobry początek LATA

  W ramach  projektu „Kuchnia ponad granicami” zapraszamy na festyn rekreacyjny Na dobry początek LATA „Wielokulturowa kuchnia pogranicza polsko-czeskiego – tu i teraz” W Ramach projektu "Kuchnia ponad granicami" zapraszamy na festyn rekreacyjny Na dobry początek lata.
"Wielokulturowa kuchnia pogranicza polsko-czeskiego - tu i teraz"
26 czerwca 2022r. 
Rozpoczęcie godz. 15.00
Kąpielisko „Przystań Wodna w Nowych Siołkowicach”
W programie między innymi:
- Warsztaty kulinarne
- Turniej siatkówki plażowej o puchar Wójta Gminy Popielów
- Dziecięce pokazowe mecze piłki nożnej
- Występy artystyczne lokalnych zespołów działających przy SCKTiR w Popielowie
- Animacje i warsztaty artystyczne dla dzieci

Przy współorganizacji z EUROPE DIRECT Opole i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki:
 - Teatr EKOSTUDIO – przedstawienie dla dzieci pt. „ZAPLASTIKOWANI”
 - Zakończenie trasy rajdu rowerowego 
 - Spotkanie nt. „Odnawialne źródła energii w moim domu”

godz. 20.00 – 24.00 koncert zespołu „JuicyPop”
Wstęp wolny
Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoważne ze zgodą na wykorzystanie wizerunku w celach promocyjnych.
  Data publikacji: 22-06-2022 12:27
 • Informacja dla mieszkańców

  Brak opisu obrazka
  Informuje się mieszkańców ulicy Lubieńskiej oraz wszystkich użytkowników tej drogi, że w dniach 27-28.06.2022r wystąpią utrudnienia i ograniczenia w ruchu na ulicy Lubieńskiej od skrzyżowania z ulicą Wolności, do przejazdu kolejowego. Utrudnienia spowodowane są prowadzonymi robotami drogowymi związanymi z przebudową przedmiotowej drogi.  Prosi się aby w tych dniach korzystać z wyznaczonych objazdów. Za utrudnienia przepraszamy.
  Data publikacji: 22-06-2022 10:26
 • Dotacje z POWEREM – wsparcie na otwarcie działalności gospodarczej dla osób poniżej 30 r.ż

  Zapraszamy na webinarium
„Dotacje z POWEREM – wsparcie na otwarcie działalności gospodarczej dla osób poniżej 30 r.ż”
27 czerwca 2022 r. , godz. 12.00
Podczas webinarium będzie można uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do 24 czerwca do 14:00) i otrzymanie potwierdzenia mailowego od organizatora. Link do platformy, na której odbędzie się wydarzenie, zostanie wysłany w osobnej wiadomości w dniu wydarzenia.
 
Webinarium moderowane będzie przez pracowników Lokalnego Punktu Informacyjnego
w Nysie. Informacje na temat wsparcia przedstawi specjalista z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
Dla kogo
Zapraszamy osoby zamieszkujące woj. opolskie do 30 roku życia zamierzające założyć działalność gospodarczą, pozostające bez pracy (osoby bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy).
Więcej informacji: 
https://rpo.opolskie.pl
  Zapraszamy na webinarium „Dotacje z POWEREM – wsparcie na otwarcie działalności gospodarczej dla osób poniżej 30 r.ż” 27 czerwca 2022 r. , godz. 12.00 Podczas webinarium będzie można uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do 24 czerwca do 14:00) i otrzymanie potwierdzenia mailowego od organizatora. Link do platformy, na której odbędzie się wydarzenie, zostanie wysłany w osobnej wiadomości w dniu wydarzenia.
  Data publikacji: 21-06-2022 14:52
 • Informacja o wyniku pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości niezbudowanej - działki nr 156/10 km. 1 obręb Stobrawa

  Data publikacji: 21-06-2022 13:11
 • Między sąsiadami wszystko gra - Koncert finałowy

  Plakat - zaproszenie na koncert finałowy "Między sąsiadami wszystko gra".
Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie, Obez Domasov, MKZ Sternberk zapraszają na koncert finałowy "Między sąsiadami wszystko gra" podsumowujący projekt "U nas wszystko gra, muzyka ponad granicami". Sobota 25.06.2022r. godz. 17:00, sala widowiskowa SCKTiR w Popielowie. W programie m.in. Występ Orkiestry Dętej Select Band, pokazy pary tanecznej, duet akordeonowy, występ wokalny. Wstęp bezpłaty.
Plakat z czerwonym tłem z grafiką nawiązującą do tańca i instrumentów muzycznych. u dołu plakatu logotypy projektu: Przekraczamy Granice 2014-2020, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, INTERREG
  Zapraszamy mieszkańców gminy Popielów do udziału w koncercie "Między sąsiadami wszystko gra". Najbliższa sobota - 25 czerwca, godzina 17:00,  sala widowiskowa Samorządowe Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji w Popielowie
  Data publikacji: 21-06-2022 11:42
Wersja XML