Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzielnicowi

Dzielnicowy ma za zadanie pomagać, chronić i służyć pomocą.

dzielnicowy-baner-oryg.jpeg

   Jest to policjant pierwszego kontaktu, bo to on – jako pierwszy – ma bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Możesz się do niego zwrócić, nie tylko zgłaszając przestępstwo lub wykroczenie ale także z prośbą o radę albo niektóre informacje prawne.
   Dzielnicowy zna lokalne problemy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zajmuje się także problemami związanymi z przemocą w rodzinie, chuligaństwem. Służy wsparciem ofiarom przestępstw. Nie pozostawia swoich podopiecznych bez pomocy, często po zakończeniu sprawy interesuje się ich dalszym losem. Jest realizatorem programów profilaktycznych dla młodzieży dotkniętej przemocą. W szkołach prowadzi pogadanki. Jest do dyspozycji pedagogów szkolnych, uczniów i ich rodzin.  
   Dzielnicowy to policjant, który czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców. Czy go znamy, czy kiedyś go spotkaliśmy, czy kiedykolwiek był nam potrzebny? Wśród nas są tacy, którzy jego pomoc będą wspominali przez całe życie.

Poniżej prezentujemy dzielnicowych, którzy pełnią służbę w twoim rejonie.

GMINA POPIELÓW

st. sierż. Monika Solich
Komisariat Policji w Dobrzeniu Wielkim
Rejon 41 – telefon 77-403-24-90, tel.kom. 514 819 145

email:
Miejscowości
Kolonia Popielowska, Popielów, Karłowice, Kurznie, Rybna, Stare Kolnie, Stobrawa

st. sierż. Wojciech Gieża
Komisariat Policji w Dobrzeniu Wielkim
Rejon  42 – telefon 77-403-24-90, 514 819 203

email:
Miejscowości
Kaniów, Kuźnica Katowska, Lubienie, Nowe Siołkowice, Stare Siołkowice


Pełny wykaz Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod adresem:
www.opolska.policja.gov.pl

 • APEL OPOLSKIEJ POLICJI

  Policja_Logo.jpeg
  Uwaga na oszustów, podszywających się pod Policję! Szanowni Państwo! Przestępcy wciąż szukają nowych metod, by oszukać metodą „na wnuczka”. I choć prowadzone przez opolską Policję i środki masowego przekazu na szeroką skalę akcje profilaktyczne przynoszą efekty, wciąż pojawiają się osoby, które dają wiarę oszustom. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży „na policjanta, lub na oficera CBŚ”. W ciągu kilku ostatnich dni na terenie Opola i okolic, policjanci odnotowali kilkanaście takich przypadków – niestety kilka osób dało się oszukać i straciło blisko 80 000 złotych. W tych przypadkach sprawcy wykorzystali zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzili pieniądze od starszych osób. W związku z tym apelujemy o ostrożność!
  Data publikacji: 25-05-2015 12:34
Wersja XML