Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koronawirus - informacje, zalecenia

Koronawirus - informacje i zalecenia Ministerstwa Zdrowia, www.gov.pl

Zalecenia Głównego inspektora Sanitarnego: gis.gov.pl

Opolski Urząd Wojewódzki: opole.uw.gov.pl

Kontakt do stacji sanitarno-epidemiologicznej: 512 082 606,

Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: 800 190 590

Decyzją ministra zdrowia w całej Polsce niektóre szpitale zostaną przekształcone w stricte zakaźne. Na Opolszczyźnie będzie to placówka w Kędzierzynie-Koźlu

PDFZarządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.pdf (332,91KB)
PDFZarządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administratcji w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych.pdf (615,16KB)
PDFZarządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administratcji w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą.pdf (732,18KB)
 

 

 • Zasady bezpieczeństwa w związku COVID-19 - na dłużej

  Plakat zasady bezpieczeństwa ,,Na dłużej" 
na niebieskim plakacie z wizerunkiem znaku ostrzegawczego znajdują się loga:
- #zostań w domu (czerwone kontury domu z sercem w środku)
- KPRM (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów- biało-czerwona flaga Polski)
  Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużono obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa.  Oznacza to, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.
  Data publikacji: 10-04-2020 09:35
 • Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem od 1 kwietnia 2020

  Plakat ,,Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem 
Na niebieskim plakacie znajduje się wizerunek osoby z założoną maseczką, oraz wirus covid-19.
Na górze po lewej stronie znajduje się logo Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
  Data publikacji: 01-04-2020 13:17
 • Obostrzenia dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej !!!

  Plakat Covid-19 nowe zasady bezpieczeństwa
Na plakacie widnieje rysunek wirusa Covid-19
  Ważne. Od 1 kwietnia wprowadzone zostają na poziomie krajowym nowe obostrzenia dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej !!! Zasada dystansowania się - 2 metry odległości od drugiej osoby, z wyjątkiem mamy lub taty z dzieckiem, czy opiekuna osoby wymagającej pomocy. Osoby niepełnoletnie mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą Ograniczenie dostępu do parków, bulwarów, skwerów, plaż, miejsc rekreacji. Miejsca te pozostaną zamknięte  Zamknięte zostają wszystkie gabinety usługowe kosmetyczne, fryzjerskie, salony tatuażu itp. Limit osób przebywających w sklepie. Maksymalnie 3 osoby w sklepie, na każdą 1 kasę. W urzędach pocztowych limit ograniczony do 2 osób na 1 okienko. Obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu. Na czas weekendów zostaną zamknięte wszystkie sklepy budowlane. W sklepach w godzinach od 10 do 12 będą obsługiwane tylko i wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Dodatkowe wymogi w zakładach pracy: 1,5m odległości między stanowiskami pracy oraz zapewnienie środków ochrony osobistej (środki do dezynfekcji) Zamknięte zostają hotele i miejsca noclegowe z wyjątkiem miejsc do służbowego wypoczynku lub przeznaczonych na kwarantannę Obowiązkowa kwarantanna dla osób, które mieszkają w domu z osobą przebywającą w kwarantannie, lub całkowita izolacja takiej osoby. Na czas pandemii odwołujemy wszystkie zabiegi rehabilitacyjne, które nie są niezbędne ze względu na stan zdrowia Prosimy o zastosowanie się do powyższych wytycznych. 
  Data publikacji: 31-03-2020 15:30
 • Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

  Grafika z biały napisem na czerwonym tle ,,Komunikat" związanym z ograniczeniami w przekraczaniu granicy RP.
  W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.  Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.  Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP. Szczegóły na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego
  Data publikacji: 25-03-2020 09:43
 • Pomoc osobom w kwarantannie – krok po kroku

  Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc
  Data publikacji: 18-03-2020 14:27
 • ZADBAJMY O OSOBY STARSZE, NIEPEŁNOSPRAWNE I SAMOTNE

  senior_2.png
  Drodzy Mieszkańcy, W obecnej sytuacji, jeszcze większą troską musimy wspólnie otoczyć niektórych mieszkańców naszej gminy. Szczególnie osoby schorowane i niepełnosprawne, seniorów i osoby samotne.
  Data publikacji: 15-03-2020 17:30
 • PRACA URZĘDU OD PONIEDZIAŁKU 16 MARCA 2020

  Herb Gminy Popielów
  W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego na terenie naszego kraju, obsługa interesantów w Urzędzie Gminy Popielów będzie ograniczona do niezbędnego minimum.
  Data publikacji: 15-03-2020 11:04
 • STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

  pilne-3.png
  Szanowni Mieszkańcy Gminy Popielów Od godziny 24.00 wszystkie osoby powracające do kraju zostaną poddane obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Kierując się dobrem naszej lokalnej społeczności – zwracamy się z gorącą prośbą, aby osoby które przed tym terminem przekroczyły granice Polski, również odizolowały się od pozostałych domowników i poddały się DOBROWOLNEJ kwarantannie. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swojej rodziny i sąsiadów.
  Data publikacji: 14-03-2020 23:13
 • STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

  Pilne.jpeg
  Rząd wprowadza STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO Granice dla cudzoziemców zostaną zamknięte Galerie handlowe zostaną zamknięte Kluby i restauracje zostają zamknięte Pozostają usługi na wynos Ograniczone zostają zgromadzenia powyżej 50 osób Otwarte zostają sklepy spożywcze, apteki, drogerie
  Data publikacji: 13-03-2020 21:03
 • INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY POPIELÓW Z 13 MARCA 2020

  Komunikat.jpeg
  Data publikacji: 13-03-2020 15:11
Wersja XML