Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

e-learning

https://www.kuratorium.opole.pl/lekcje-z-internetu-rusza-serwis-gov-plzdalnelekcje/

https://www.kuratorium.opole.pl/zdalne-lekcje-propozycje-materialow-dydaktycznych-i-narzedzi/

https://www.kuratorium.opole.pl/nauka-zdalna-podczas-zawieszenia-zajec-w-szkolach-rekomendacje-dla-nauczycieli-i-dyrektorow/

https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne

https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-rodzicow

https://znp.edu.pl/zajecia-online-materialy-dla-nauczycieli-i-uczniow/

 

Ministerstwo  Klimatu zachęca Uczniów i nauczycieli zainteresowanych klimatem i ekologią do obejrzenia materiałów na YouTube https://www.youtube.com/c/MinisterstwoKlimatu ….

Filmiki dot. parków narodowych, czystego powietrza i segregacji odpadów czekają na Was.


 

 • Audycje edukacyjne w Polskim Radiu Dzieciom

  Lekcje języków obcych, programy związane z bezpieczeństwem, audycje o eksperymentach i okryciach, cykl o oszczędzaniu, pasmo dotyczące poprawności językowej, a także kołysanki, muzyczne podróże, opowiadania, baśnie i legendy – to tylko wybrane propozycje dla najmłodszych przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom. Polskie Radio Dzieciom przygotowało także propozycje dla dorosłych słuchaczy. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wśród nich są m.in. rozmowy z ekspertami, artystami, pisarzami i muzykami.  W ciągu tygodnia to ponad 100 premierowych audycji, które mogą być wykorzystywane w zdalnej edukacji. Zapraszamy do słuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom!  https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom
  Data publikacji: 18-11-2020 08:52
 • Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD

  Techniki nauki” to nowy cykl edukacyjny, który powstał dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ważnym tematem programów jest planowanie oraz dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych. Wszystkie odcinki można obejrzeć bezpłatnie na stronie https://vod.tvp.pl/website/techniki-nauki,50468816/video. Zapraszamy do korzystania!
  Data publikacji: 13-11-2020 12:17
 • Czytaj książki on-line

  Zachęcamy do skorzystania z zasobów cyfrowych Biblioteki Narodowej, które są udostępnione w serwisie POLONA. To najnowocześniejsza w Polsce i jedna z największych w Europie bibliotek cyfrowych. Uczniowie i nauczyciele znajdą w serwisie rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki, stare elementarze, książki dla dzieci czy dawne poradniki.
  Data publikacji: 11-05-2020 16:27
 • Materiały edukacyjne Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

  Materiały edukacyjne dotyczące właściwego zachowania w teatrze, spektakle w formie wideo czy wirtualny spacer – to tylko niektóre materiały udostępnione on-line z bogatej oferty Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Materiały mogą być wsparciem w kształceniu na odległość. Cala oferta on-line Teatru Wielkiego-Opery Narodowej znajduje się pod adresem: http://vod.teatrwielki.pl/ Zapraszamy do korzystania.
  Data publikacji: 29-04-2020 07:33
 • Akcja Edukacyjna "Dwujęzyczna Opolszczyzna 2020" #opolskiesiewspiera

  W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemicznym Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego zadbał o możliwości edukacji dzieci w wieku przedszkolnym poprzez umożliwienie im dostępu do zasobów edukacyjnych online, tak aby każdy mógł realizować zajęcia w swoim domu.
  Data publikacji: 27-04-2020 11:24
 • Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – rekomendacje MEN

  W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych zajęcia adresowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami, w tym tych objętych kształceniem specjalnym i pomocą psychologiczno-pedagogiczną, organizuje się również za pomocą metod i technik kształcenia na odległość. Przedstawiamy kilka rekomendacji dotyczących pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, które mogą być przydatne zarówno nauczycielom, jak i rodzicom.
  Data publikacji: 20-04-2020 12:52
 • E-lekcje historii z Polskim Radiem - materiały dla nauczycieli

  Polskie Radio na swoim portalu internetowym „E-Lekcje historii” przygotowało zestawienie materiałów dla nauczycieli i uczniów do zdalnej nauki historii. To narzędzie, dzięki któremu w przyjazny sposób można zrozumieć przyczyny, przebieg i skutki najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i świata. Zachęcamy do korzystania z bogatych zasobów Polskiego Radia.
  Data publikacji: 14-04-2020 11:21
 • Szkoła z TVP

  Logotyp - szkoła z Telewizją Polską
Na niebieskim logotypie zapisane są przezroczystą czcionką nazwy przedmiotów.
  Od 6 kwietnia br. na antenach TVP Kultura, TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD rozpoczęła się emisja materiałów edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych. Lekcje można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku. Emisja premierowa na antenach TVP Kultura i TVP HD w godzinach od 9.00 do 13:00. Powtórki tego samego dnia o 17:00 w TVP Sport i TVP Rozrywka. Lekcje dla szkół ponadpodstawowych to rozwinięcie projektu „Szkoła z TVP” realizowanego przez Telewizję Polską przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zachęcamy do oglądania!
  Data publikacji: 07-04-2020 08:37
 • „Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

  Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od dziś, 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!
  Data publikacji: 30-03-2020 15:29
 • „Szkoła z TVP” – nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej

  Logotyp - szkoła z Telewizją Polską
Na niebieskim logotypie zapisane są przezroczystą czcionką nazwy przedmiotów.
  Już dziś, 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy do oglądania!
  Data publikacji: 30-03-2020 09:25
Wersja XML